Klocki hamulcowe

Jak działają klocki hamulcowe i kiedy nalezy je wymienić?

Zasada działania klocków hamulcowych jest bardzo prosta i polega na wykorzystaniu siły tarcia do systematycznego spowalniania pojazdu znajdującego się w ruchu. Odpowiedni wybór klocków i tarcz ma klu czytaj więcej »

USZCZELKI

Uszczelki techniczne- co warto o nich wiedzieć?

Wszelkie uszczelnienia mają prostą budowę i są niewielkie, aczkolwiek odgrywają one znaczoną rolę w przypadku większości maszyn oraz urządzeń przemysłowych. Ich zadaniem jest utrzymanie należytej szc czytaj więcej »

fotobudka Bielsko

Zabawa zdjęciami

Jak się okazuje można się bardzo dobrze bawić zdjęciami weselnymi. Nie trzeba stawiać tylko na zdjęcia, które będą robione przez profesjonalnego fotografa. Oczywiście takie również są potrzebne, ale o czytaj więcej »

taśma pakowa VIBAC

Opłacalna inwestycja

Wg rozmaitych kompleksowych analiz marketingowych teraz można zaplanować sobie inwestycję od początku do końca. Musimy przecież zawsze wiedzieć czy konkretne usługi albo produkty będą się sprzedawać czytaj więcej »

wycena dzieł sztuki

Wartość dzieła sztuki

Wartość dzieła sztuki to pojęcie, o którym nie mówi się zbyt wiele. Zastanawialiście się kiedykolwiek dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest znacznie prostsza niż mogłoby się wydawać. Po prostu ludzi czytaj więcej »

ODWODNIENIa liniowe

Wykonawstwo budowlane

Rzeczoznawca zawsze najpierw określi, która konkretnie inwestycja będzie kosztowna, a która nie. Oczywiście powinniśmy za każdym razem zweryfikować sobie wszystkie najważniejsze propozycje występując czytaj więcej »

agencja interaktywna

Właściwa agencja interaktywna

Potrzebujesz przygotować odpowiedni portal internetowy dla swojej firmy, jednak nie wiesz jak? Musisz wiedzieć, że większość osób ma poważny z tym problem. Nie wiele osób wie, ze przygotowanie portal czytaj więcej »

ogrzewanie nadmuchowe

Profesjonalnie wybrane ogrzewanie

Mnóstwo osób dzisiaj zastanawia się nad tym jak zmienić ogrzewanie we własnym domu. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Dziś większość z was powinno wiedzieć, że to właśnie takie cie czytaj więcej »

pozycjonowaniE

Tanie pozycjonowanie dla firm

Większość osób nie zdaje sobie sprawy jak ciężko jest wypromować własną stronę internetową która miała na celu przynieść wam korzystne zyski jednak niestety nie przyniosła. I jak się okazuje mnóstwo czytaj więcej »

napój dla dzieci

Podstawowy napój dla dziecka – mleko

W diecie dziecka jak najbardziej nie powinno zabraknąć mleka. Jest to składnik, który powinno dziecko pić każdego dnia. Im więcej go będzie w diecie dziecka, na pewno będzie ono mogło się lepiej rozw czytaj więcej »

 

Czy na podstawie umowy o dzieło przysługuje nam zwrot kosztów za podróże służbowe ?

podróże służbowe

W tym temacie postaram się przedstawić, czy na podstawie umowy o dzieło będzie nam przysługiwać zwrot kosztów podróży służbowej. Po pierwsze, warto wspomnieć, iż jedyną opcją, aby podróże służbowe były dla nas opłacalne na podstawie umowy o dzieło jest zawarcie odpowiednim postanowień w umowie, albo też doliczenie tych kosztów podróży, do całkowitej kwoty w umowie/fakturze,o ile wyrazi na nią zgodę zleceniobiorca. Z pewnością warto wspomnieć, iż odpowiednia prezentacja wszystkich z tym związanych zagadnień może być niezwykle ważna, a to z tego też punktu widzenia, iż kodeks pracy nie chroni w tym wypadku zleceniobiorców, którzy to podpisali umowę o dzieło. Co więcej, trzeba także wspomnieć, iż podróże służbowe są dość sporym wydatkiem, z tego też powodu należy bardzo ostrożnie szacować koszta związane z podróżą np. dodatkowe koszta za autostrady etc.

Brak ochrony dla zleceniobiorców

Niestety, ale jest to jedna z umów cywilnoprawnych, która nie znajduje swojego zastosowania do kodeksu pracy. W ten sposób warto wspomnieć, iż odpowiednia prezentacja wszystkich z tym związanych zagadnień i tematów może być niezwykle ważna. Niestety, ale w tym wypadku przepisy KC, w żaden sposób nie regulują w jaki sposób podróże służbowe mogłyby zostać tutaj opłacone. Jest to umowa, której podstawą jest spełnienie jakiegoś rezultatu, a nie ciągła pracy. Ta podstawowa różnica wpływa na szereg kwestii m.in. to w jaki sposób będziemy się rozliczać za podróże służbowe.

dobre podróże służbowe

Dlatego też przed podpisaniem każdej umowy o dzieło, czy też nawet zlecenie należy się ostrożnie zastanowić nad tym, w jaki sposób będziemy chcieli dojechać do klienta oraz wystawić mu ostatecznie cenę za nasze usługi. Mym zdaniem będzie to niezwykle trudne zagadnienie, które odpowiednio przedstawione może być dla nas niezwykle ważne. Niestety, ale wciąż budzi ono liczne problemy oraz wątpliwości, które mogą w negatywny sposób wpływać na nasze podejście do podpisywanych umów. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy rozważać podpisanie takiej umowy.