Klocki hamulcowe

Jak działają klocki hamulcowe i kiedy nalezy je wymienić?

Zasada działania klocków hamulcowych jest bardzo prosta i polega na wykorzystaniu siły tarcia do systematycznego spowalniania pojazdu znajdującego się w ruchu. Odpowiedni wybór klocków i tarcz ma klu czytaj więcej »

USZCZELKI

Uszczelki techniczne- co warto o nich wiedzieć?

Wszelkie uszczelnienia mają prostą budowę i są niewielkie, aczkolwiek odgrywają one znaczoną rolę w przypadku większości maszyn oraz urządzeń przemysłowych. Ich zadaniem jest utrzymanie należytej szc czytaj więcej »

fotobudka Bielsko

Zabawa zdjęciami

Jak się okazuje można się bardzo dobrze bawić zdjęciami weselnymi. Nie trzeba stawiać tylko na zdjęcia, które będą robione przez profesjonalnego fotografa. Oczywiście takie również są potrzebne, ale o czytaj więcej »

taśma pakowa VIBAC

Opłacalna inwestycja

Wg rozmaitych kompleksowych analiz marketingowych teraz można zaplanować sobie inwestycję od początku do końca. Musimy przecież zawsze wiedzieć czy konkretne usługi albo produkty będą się sprzedawać czytaj więcej »

wycena dzieł sztuki

Wartość dzieła sztuki

Wartość dzieła sztuki to pojęcie, o którym nie mówi się zbyt wiele. Zastanawialiście się kiedykolwiek dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest znacznie prostsza niż mogłoby się wydawać. Po prostu ludzi czytaj więcej »

ODWODNIENIa liniowe

Wykonawstwo budowlane

Rzeczoznawca zawsze najpierw określi, która konkretnie inwestycja będzie kosztowna, a która nie. Oczywiście powinniśmy za każdym razem zweryfikować sobie wszystkie najważniejsze propozycje występując czytaj więcej »

agencja interaktywna

Właściwa agencja interaktywna

Potrzebujesz przygotować odpowiedni portal internetowy dla swojej firmy, jednak nie wiesz jak? Musisz wiedzieć, że większość osób ma poważny z tym problem. Nie wiele osób wie, ze przygotowanie portal czytaj więcej »

ogrzewanie nadmuchowe

Profesjonalnie wybrane ogrzewanie

Mnóstwo osób dzisiaj zastanawia się nad tym jak zmienić ogrzewanie we własnym domu. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Dziś większość z was powinno wiedzieć, że to właśnie takie cie czytaj więcej »

pozycjonowaniE

Tanie pozycjonowanie dla firm

Większość osób nie zdaje sobie sprawy jak ciężko jest wypromować własną stronę internetową która miała na celu przynieść wam korzystne zyski jednak niestety nie przyniosła. I jak się okazuje mnóstwo czytaj więcej »

napój dla dzieci

Podstawowy napój dla dziecka – mleko

W diecie dziecka jak najbardziej nie powinno zabraknąć mleka. Jest to składnik, który powinno dziecko pić każdego dnia. Im więcej go będzie w diecie dziecka, na pewno będzie ono mogło się lepiej rozw czytaj więcej »

 

Uszczelki techniczne- co warto o nich wiedzieć?

Wszelkie uszczelnienia mają prostą budowę i są niewielkie, aczkolwiek odgrywają one znaczoną rolę w przypadku większości maszyn oraz urządzeń przemysłowych. Ich zadaniem jest utrzymanie należytej szczelności, w miejscu połączenia dwóch elementów konstrukcji. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza jeśli chodzi o układy pneumatyczne i hydrauliczne.

https://Mwdseals.pl/uszczelki/ USZCZELKI techniczne- co należy o nich wiedzieć?

uszczelki odgrywają bardzo ważną rolę w wielu branżach przemysłowych. Prawidłowo dopasowane pod dany produkt zwiększają jego trwałość i zmniejszają ryzyko wystąpienia awarii. Wybierając wysokiej jakości uszczelki, można uniknąć przestoju w pracy oraz zepsucia się sprzętu. Dzięki nim możliwe jest rozłożone danej konstrukcji na poszczególne elementy. Gdyby nie uszczelki, elementy maszyny byłyby połączone w sposób trały, co nie pozwoliłoby na jej rozłożenie, a tym samym wymianę zużytych czy zepsutych komponentów. Korzystanie z uszczelnień umożliwia rozłożenie produktu w potrzebnym momencie, nie wpływając na jego działanie. Warto pamiętać, że uszczelki muszą być dobrane pod parametry i potrzeby danego produktu. Niekiedy maszyny wykonujące dosyć podobne prace potrzebują zupełnie innego uszczelnienia.

Oringi, simmeringi, pierścienie i taśmy prowadzące

W sprzedaży znajduje się wiele produktów o odmiennych właściwościach. Najczęściej wybierane są uszczelki typu oringi, czyli tak zwane uszczelnienia pierścieniowe. Wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie dwie części mają docisnąć o-ring, który zagwarantuje szczelność konstrukcji. Kolejnym rozwiązaniem są simmeringi. To także uszczelnienie pierścieniowe, które nazywane jest uszczelką dynamiczną. Znajdują one zastosowanie w produktach mających elementy obrotowe. Do produktów uszczelniających zalicza się też taśmy prowadzące używane zwłaszcza przy siłownikach hydraulicznych.

Uszczelki- najczęściej używane rodzaje gumy

Do produkcji uszczelek wykorzystuje się różnego rodzaju materiały. Poszczególne gumy techniczne różnią się pomiędzy sobą właściwościami i parametrami technicznymi. Do produkcji używa się zazwyczaj:

gumy NBR- wykorzystywane zwłaszcza w przemyśle motoryzacyjnym. Charakteryzują się olejoodpornymi właściwościami,

gumy EPDM- materiał ten odznacza się szczególnie dobrą izolacją, zabezpieczającą przed wieloma czynnikami. Jest też odporny na wstrząsy, wilgoć, jak i większość substancji żrących. Ten rodzaj gumy zazwyczaj używany jest w motoryzacji i budownictwie,

gumy MVQ- gumy silikonowe wyróżniają się sporą odpornością na wysokie temperatury, gdyż są w stanie wytrzymać aż do 300 stopni Celsjusza. Oprócz tego są bezpieczne w kontakcie z żywnością.

Jak dobrać uszczelkę techniczną?

Uszczelki techniczne mają za zadanie zmniejszyć ryzyko niekontrolowanego wycieku wszelkiej maści substancji. Ta cecha jest szczególnie ważna dla firm funkcjonujących w przemyśle chemicznym, ponieważ przeciek danego odczynnika do środowiska może skutkować jego degradacją. Przedsiębiorcy są więc zobowiązani do prawidłowego zabezpieczenia swoich linii produkcyjnych, w innym razie narażają się na karę finansową. Wybór odpowiedniej uszczelki może nie być prosty. Przed montażem warto wziąć pod uwagę: typ materiału, z jakiego wykonano uszczelkę oraz rodzaj maszyny czy urządzenia, które wymaga uszczelnienia. Istotne są też trudne warunki pracy, na które będzie narażona uszczelka. Co ważne, aby uszczelka spełniła dobrze swoje zadania, powinna być smarowana. Warto zdecydować się na produkt wytrzymały i sprawdzony. Wysokiej jakości uszczelnienia można znaleźć u producenta Oring.