Klocki hamulcowe

Jak działają klocki hamulcowe i kiedy nalezy je wymienić?

Zasada działania klocków hamulcowych jest bardzo prosta i polega na wykorzystaniu siły tarcia do systematycznego spowalniania pojazdu znajdującego się w ruchu. Odpowiedni wybór klocków i tarcz ma klu czytaj więcej »

USZCZELKI

Uszczelki techniczne- co warto o nich wiedzieć?

Wszelkie uszczelnienia mają prostą budowę i są niewielkie, aczkolwiek odgrywają one znaczoną rolę w przypadku większości maszyn oraz urządzeń przemysłowych. Ich zadaniem jest utrzymanie należytej szc czytaj więcej »

fotobudka Bielsko

Zabawa zdjęciami

Jak się okazuje można się bardzo dobrze bawić zdjęciami weselnymi. Nie trzeba stawiać tylko na zdjęcia, które będą robione przez profesjonalnego fotografa. Oczywiście takie również są potrzebne, ale o czytaj więcej »

taśma pakowa VIBAC

Opłacalna inwestycja

Wg rozmaitych kompleksowych analiz marketingowych teraz można zaplanować sobie inwestycję od początku do końca. Musimy przecież zawsze wiedzieć czy konkretne usługi albo produkty będą się sprzedawać czytaj więcej »

wycena dzieł sztuki

Wartość dzieła sztuki

Wartość dzieła sztuki to pojęcie, o którym nie mówi się zbyt wiele. Zastanawialiście się kiedykolwiek dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest znacznie prostsza niż mogłoby się wydawać. Po prostu ludzi czytaj więcej »

ODWODNIENIa liniowe

Wykonawstwo budowlane

Rzeczoznawca zawsze najpierw określi, która konkretnie inwestycja będzie kosztowna, a która nie. Oczywiście powinniśmy za każdym razem zweryfikować sobie wszystkie najważniejsze propozycje występując czytaj więcej »

agencja interaktywna

Właściwa agencja interaktywna

Potrzebujesz przygotować odpowiedni portal internetowy dla swojej firmy, jednak nie wiesz jak? Musisz wiedzieć, że większość osób ma poważny z tym problem. Nie wiele osób wie, ze przygotowanie portal czytaj więcej »

ogrzewanie nadmuchowe

Profesjonalnie wybrane ogrzewanie

Mnóstwo osób dzisiaj zastanawia się nad tym jak zmienić ogrzewanie we własnym domu. Jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta. Dziś większość z was powinno wiedzieć, że to właśnie takie cie czytaj więcej »

pozycjonowaniE

Tanie pozycjonowanie dla firm

Większość osób nie zdaje sobie sprawy jak ciężko jest wypromować własną stronę internetową która miała na celu przynieść wam korzystne zyski jednak niestety nie przyniosła. I jak się okazuje mnóstwo czytaj więcej »

napój dla dzieci

Podstawowy napój dla dziecka – mleko

W diecie dziecka jak najbardziej nie powinno zabraknąć mleka. Jest to składnik, który powinno dziecko pić każdego dnia. Im więcej go będzie w diecie dziecka, na pewno będzie ono mogło się lepiej rozw czytaj więcej »

 

Zmniejszenie wartości środków trwałych

Wycena środków trwałych

Każdy chciałby, by to właśnie jego środki trwałe posiadały jak najwyższą wartość. Posiadając majątek składający się wyłącznie z takich elementów, można na nim naprawdę sporo zarobić, w odpowiednim momencie sprzedając jego różne części i uzyskując za nie dość duże pieniądze. Przedsiębiorcy wiedzą, jak wygląda WYCENA środków TRWAłYCh, ponieważ regularnie ją przeprowadzają, robiąc to w szczególności w dniach bilansowych. Czasem jednak wyniki takich analiz nie są dla nich w pełni satysfakcjonujące, gdy okazuje się, że wybrana rzecz straciła sporo na swojej wartości. A kiedy dochodzi do takich sytuacji?

Kiedy następuje zmniejszenie wartości środków trwałych?

Może do niej dojść na skutek wykonanych wcześniej odpisów, głównie tych amortyzacyjnych. Amortyzacja jest bowiem takim procesem, który doprowadza do utraty pewnych wartości całego majątku. Następuje on w momencie, gdy dany element zużywa się albo ekonomicznie, albo fizycznie. Przeważnie wtedy przenosi on swoją wartość na inne produkty, które zostały wytworzone właśnie z niego lub przy jego pomocy. Teoretycznie więc nie zawsze nieatrakcyjna Wycena środków trwałych, podkreślająca niewielką wartość elementów jest niekorzystna. Praktycznie wszystko podlega bowiem odpisom amortyzacyjnym, z wyjątkiem np. eksponatów muzealnych. A kiedy jeszcze środek trwały może zmniejszyć swoją ogólną wartość? Otóż na skutek pojawienia się jego trwałej utraty wartości, do czego niestety bardzo często i coraz częściej dochodzi. Jeżeli bowiem szczegółowa analiza pokaże, że najprawdopodobniej posiadany przez jakąś jednostkę składnik nie będzie w przyszłości zbyt użyteczny, ponieważ nie przyniesie on już żadnych czy przynajmniej częściowych korzyści ekonomicznych, całościowo utraci on swoją wartość.

dobra Wycena środków trwałych

Dzieje się tak np. w momencie oddania jakiegoś budynku do likwidacji. W takich sytuacjach dalsza wycena środków trwałych nie jest już potrzebna, bo zburzony obiekt nie odzyska swojej wartości. Zostanie ona natomiast pozyskana przez budynek podstawiony na jego miejscu.